Іконка ресурсу

Заява Щоб отримати кошти з арештованого рахунку з розмірі 2х мі-них. зароб. плат, подаємо виконавцю заяву. 2023-05-12

Не має прав доступу на завантаження
В Україні відновили блокування банківських рахунків за борги. Арешт відбуватиметься автоматично

Банки відновили масове блокування карткових рахунків клієнтів на вимогу державних виконавців.

У березні 2022 року Кабмін на час дії воєнного стану заборонив державним та приватним виконавчим службам арештовувати рахунки на суму менш ніж 100 тис грн.

Однак 8 травня 2023 року набув чинності закон 3048-IX, який скасовує дію цієї постанови КМУ. Відповідно арешти рахунків на суму менше 100 тис грн повертаються.

Закон дозволяє громадянам України, яким було арештовано рахунки, користуватися сумою у розмірі двох мінімальних зарплат - 13,4 тис грн. Для цього вони мають звернутися до виконавця, щоб той надіслав у банк постанову про зняття арешту з рахунку у розмірі 13,4 тис грн.

Боржники, яким заблоковано рахунок, можуть сплачувати з нього податки, збори без урахування арешту, за умови що такий рахунок визначений для здійснення видаткових операцій.

В 2021 році в Україні запрацювала система автоматичного арешту грошей на рахунках українців.

Вона передбачає автоматичний арешт через борги за: несплачені штрафи; штрафи за порушення ПДР; борги за комунальні платеж ; борги за аліментами;

Під автоматичний арешт боргів потраплять громадяни, занесені до Єдиного реєстру боржників. Знайти себе можете за посиланням.

Нові рецензії

Дуже важливий пост
Назад
Угорі Унизу